ایزو

HSE

HSE

HSE  مخفف جمله Health Safety and Environmental Management System بامفهوم سیستم مدیریت بهداشت ایمنی و محیط زیست هست. مهمترین مزیت HSE و دریافت HSE ارائه روشی هدفمند جهت حصول اطمینان ازاینکه خطرهای بالقوه و بالفعل در زمینه بهداشت، ایمنی و محیط زیست شناسایی میشوند و این خطرات یا حذف میشوند یا در صورت امکان کنترل خواهند شد. گواهینامه HSE همان گواهینامه HSE_MS می‌باشد. وقتی سازمانی دو گواهینامه ISO 14001 را تحت عنوان سیستم مدیریت زیست محیطی و ISO 45001 را تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای اخذ کرده باشد در اصطلاح میگوییم سازمان دارای گواهینامه HSE-MS می‌باشد. بسیاری سازمانها و شرکتها و پیمانکاران جهت شرکت در مناقصات و ارائه آن به کارفرمایانشان دنبال اخذ و دریافت گواهینامه HSE میروندکه امری لازم و ضروری می‌باشد و اگر در بین رقبا جهت مناقصه گواهینامه HSE  را ارائه ندهنداز رقابت حذف میشوند و موقعیت های شغلی و‌ حرفه ای زیادی را هم در داخل کشور هم در خارج کشوراز دست خواهند داد. یکسری متقاضیان گواهینامهISO  نیزبعداز اخذ و دریافت گواهینامه ISO 9001 با مفهوم سیستم مدیریت کیفیت متقاضی اخذ دو‌گواهینامه ISO 14001  وISO 45001 نیزمیباشند و درصدد هستند الزامات و دستورات زیست محیطی و بهداشت ایمنی و شغلی را هم انجام دهند و این یعنی دریافت گواهینامه HSE_MS  یاهمان HSE .

HSE  و مراحل دریافت اچ اس ای همانند دریافت گواهینامه های ISO میباشد. بعلت کامل بودن استاندارد HSE این گواهینامه مورد تأیید سازمان جهانی استاندارد می‌باشد و مراجع صدور گواهینامه HSE  همان مراجع صدور گواهینامه های ISO هستند. حتی گواهینامه HSE هم همانند گواهینامه بسته به مرجع صدور انتخاب شده دارای سطح اعتبارهای مختلفی می‌باشد.

مراحل دریافت و اخذ HSE شامل طی کردن مراحلی بشرح زیر میباشد: شما متقاضیان گواهینامه HSE با سرچ HSE در جستجو گر گوگل google وارد سایت مشاوره ما میشوید و با تلفن‌های مورد نظرکه در اختیارتان قرار گرفته است با مرکز.. تماس برقرار می‌کنید و درخواست سازمان خود را اعلام میکنید . در این مرحله فرم درخواست گواهینامه HSE در اختیار شما مسئول سازمان متقاضی HSE قرار میگیرد و تمام مشخصات فرم پر میشود. کارشناسان و مشاوران مرکز تمام مراحل اخذ HSE و همچنین معرفی مراکز معتبر صادر کننده HSE و اعتبار HSE و هزینه و مدت زمان اخذ HSE خدمت شما ارائه میشود. شایان ذکر است اگر سازمانی جهت آشنایی با مرکز و مشاوران و کارشناسان مرکز قبل از صدور گواهینامه HSE خواهان ملاقات حضوری می‌باشد با کمال میل جلسه آشنایی و مشاوره برگزار میگردد و تمامی مشاوره ها بصورت رایگان ارائه میشود. در صورت تمایل همکاری سازمان متقاضی HSE با مرکز ما و انتخاب مرجع صدور HSE قرار داد بسته میشود و توافق بر سر هزینه ها انجام میپذیرد. بعداز آشنایی و تنظیم قرار دادها هماهنگی‌های لازم برای حضور کارشناس HSE جهت پیاده سازی سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست در سازمان انجام میشود. با حضور کارشناس یا کارشناسان HSE اجرای پیاده سازی سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست صورت میگیرد و تمام فرآیندها بررسی میشود و با توجه شرح وظایف ها، ساختار سازمانی و بررسی کلیه مستندات و اصلاح و ایجاد مستندات HSE و تهیه روش های اجرایی و دستورالعمل های HSE ، پیاده سازی انجام میگیرد و اگر نیازبه اقدامات اصلاحی باشد انجام میپذیرد و با تکمیل فرم گزارش ممیزی و ارسالش برای CB مورد نظر متقاضی کاربه اتمام می‌رسد و تمام کارهای مربوطه در مورد ثبت و صدور HSE توسط مرکز سیستم کاران انجام میشود. با آماده شدن گواهینامه HSE طی مدت زمان گفته شده گواهینامه خدمت متقاضی HSE تحویل داده میشود.

HSE  یاهمان HSE- MS باعث میشود محیطی امن و ایمن در محیط کار سازمان ایجاد شود. براحتی میتوان در مناقصات شرکت کرد و رقبا را کنار زد. بعلت تقویت و معرفی نام و برند سازمان فروش محصولات و ترائه خدمات بالاتر میرود. با احساس آرامش و امنیتی که در محیط کار ایجاد میشود کارکنان و پرسنل با اطمینان بیشتری کار میکنند و نتیجه آن اجرای موفق و بی‌خطر خدمات، تولیدات و محصولات میشود‌. HSE استانداردی است که صنایع برای رسیدن به دیدی منطقی و فراگیر در مورد ایمنی، بهداشت و محیط زیست و یکپارچه کردن سازمان مورد استفاده قرار میگیرد.
HSE  و دریافت گواهینامهHSE  ارزش بسیار بالابرای سازمانها و شرکتها دارد زیرا منجربه سود سهام بالایی برای آنها میشود. همچنین HSE با ایجاد محل کاری امن و ایمن همانطورکه گفته شد دارایی با ارزشی برای یک جامعه محسوب میشود که میتواند نام تجاری و برند سازمان را بالا ببرد و گروه های کارگری که مهمترین قشر جامعه هستند در محیط امن شغلی فعالیت داشته باشند